[RSS]

Zdeněk Lhota
 
o mněmoje prácenadacefotoodkazykontakty

Nejúspěšnější sportovec roku 2010 – HK kraj

22.04.2011 - Zdeněk Lhota - zhlédnutí: 2365

Nadační fond Modrá Niké vstupuje první aktivitou v roce 2011 do čtvrtého roku svého trvání. Na vyhlášení akce ,,Nejúspěšnější sportovec roku 2010 Královéhradeckého kraje“ se tak ovšem stalo při příležitosti rekapitulace roku předchozího.

Součástí programu bylo vyhodnocení sportovců, kolektivů, trenérů a sportovců s tělesným postižením Královéhradeckého kraje za jejich úspěšnou sportovní činnost v roce 2010. Celkem bylo oceněno 42 sportovců za výsledky na mistrovství světa, mistrovství Evropy, mistrovství České republiky a na dalších významných akcích. Nejnižším kritériem u oceněných bylo umístění na mistrovství České republiky.

Nadační fond přispěl do tohoto sportovního ocenění udělením své vlastní ceny, kterou věnuje na vybraných sportovních anketách a sportovních událostech, a to převážně na základě doporučení organizátorů. Smyslem předání ceny nadačního fondu je povzbuzení talentovaných sportovců za jejich mimořádné výkony na straně jedné. Na druhé straně oceňování přínosu sportu a tělovýchovy. Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát byla cena Nadačního fondu Modrá Niké antický symbol vítězství v podobě bohyně Niké. Novým zhotovitelem pro rok 2011 se stává renomovaný výrobce českého skla Tom Bohemia Crystal z Bělé pod Bezdězem.

V průběhu slavnostního večera byla toto cena předána Michalu Desenskému z TJ Sokol Hradec Králové. Jedná se o atleta se zaměřením na sprintérské disciplíny. A takto vypadají některé z výsledků jeho loňské sezóny: 2 x 1. místo na M ČR dorostenců v hale – 60 a 200m, 2 x 1. místo na M ČR dorostenců na dráze 100m a 200m, 2. místo na M ČR mužů do 22 let – 200m, či 3. místo na M ČR mužů do 22let – 100m. I když se sám Michal nemohl vyhlášení zúčastnit, z úst jeho trenéra, pana Jaroslava Nohejla se všichni zúčastnění dozvěděli, že Michalovi nechybí odhodlání, zdravé sebevědomí, neshází nezbytné tělesné předpoklady, spolu s vírou, že by tento nadějný atlet mohl vyplnit určitou mezeru, která v České republice v této disciplíně schází už dlouhá léta.

V úvodu programu jsem si jako předávající přisedl k sympatickému manželskému páru. Vzhledem k tomu, že popsaná cena měla být v nové podobě předána poprvé, měl jsem nutkání se tak trochu zeptat, jestli by se jim v případě, že by se měli stát jejími budoucími držiteli, líbila. Program ovšem začal a nebyl už čas dál se ptát. A věřte, nevěřte, o to více to bylo milé překvapení, když se ukázalo, že v nepřítomnosti Michala to jsou jeho rodiče, kteří za něj cenu přišli převzít. Největším zadostiučiním pak bylo jejich vyjádření, že tolik potřebné povzbuzení jim předaná cena určitě přinese. ČT 4 z průběhu akce přinesla čtyři a dvacetiminutový záznam, který je k zhlédnutí na níže uvedeném odkaze. Stejně poutavá byla i hymna pro sportovce, jejíž text je na obrázku níže.

Po tomto vydařeném večeru se už těšíme na další předání naší staronové ceny – řecké bohyně Niké - symbolu vítězství, tentokrát vyrobené ze skla. Nejbližší věnování ceny se uskuteční 27. dubna na anketě Sportovci města Hořice a na slavných motocyklových závodech 300 Zatáček Gustava Havla, které jsou pořádány 14. - 15. Května. Na tento velký motoristický svátek vás tímto i srdečně zveme. Další informace k tomu jsou umístěny v rubrice připravujeme.

www.ceskatelevize.cz
(c) 2006 - 2009 - www.ZdenekLhota.cz - admin